Majówka 2019

Zapraszamy do krótkiego podsumowania głogowskiej majówki
Marina nocą Głogów 04.05 2019 fot. M. Dytwińska-Gawrońska

W tym roku atrakcje rozłożone były aż na pięć dni. 1 maja już o godzinie 7:00 w Zatoce Katedralnej odbyły się zawody wędkarskie. W międzyczasie przy Marinie trwał Festiwal Smaków, gdzie skosztować można było specjałów z różnych stron świata.

Równolegle w pobliskiej Rybaczówce wystartował spływ kajakowy, którego celem było dotarcie do głogowskiej przystani.

Dla miłośników militariów otwarte zostały podwoje kazamaty znajdującej się w fosie miejskiej, gdzie zarówno w środku, jak i na zewnątrz podziwiać można było interesujące eksponaty. Kolejną atrakcją było zwiedzanie obiektu Oderstellung 424, będącego częścią odcinka niemieckich fortyfikacji w pobliżu Głogowa.

Jeśli ktoś miał ochotę na więcej ruchu, mógł sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie przy szkole mistrzostwa sportowego, gdzie na miłośników piłki nożnej czekała specjalnie przygotowana strefa piłki nożnej zorganizowana przez Chrobrego Głogów.

Na zakończenie intensywnego dnia odbyło się zwiedzanie z prezydentem. Licznie przybyli mieszkańcy Głogowa i okolic mieli szansę zobaczyć od środka ruiny kościoła św. Mikołaja i podziemia kościoła Bożego Ciała. Następnie przeszli przez fosę, zatrzymując się w kazamacie, a spacer skończyli w Bloku Koszarowym. W każdym z miejsc wysłuchali historii odwiedzonych obiektów.

Na zakończenie w Centrum Informacji Turystycznej prezydent wręczył uczestnikom zwiedzania flagi Polski. 2 maja dla wszystkich chętnych dostępna była wieża kolegiacka. Dodatkowo można było zwiedzić świątynię wraz z przewodnikiem.

Tekst i zdjęcia: Centrum Informacji Turystycznej, M. Dytwińska-Gawrońska.