Ponad 150 młodych tancerzy wystąpiło podczas Wieczoru Tańca

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z występów dzieci, młodzieży oraz mistrzów świata w rock`n`rollu akrobatycznym
wieczór tańca MOK Głogów 27.04.2019. fot. M.Łętkowska

Około 150 dzieci wystąpiło podczas Wieczoru Tańca z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Miejskim Ośrodku Kultury. Była to już piąta edycja tego wydarzenia:

– Dokładnie od 2015 roku organizujemy Wieczór Tańca, aby uczcić ten szczególny dla tancerzy dzieńMiędzynarodowy Dzień Tańca – mówi Małgorzata Łętkowska, specjalista ds.promocji i instruktor tańca z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie i dodaje:

Co roku w dwóch blokach tanecznych prezentują się dzieci i młodzież z sekcji tanecznych MOK i MCK Mayday: w tym roku podziwialiśmy występy z dziedziny tańca orientalnego, break dance, tańca współczesnego, dziecięcej zumby czy baletu, gościliśmy również tancerzy tańca towarzyskiego ze Szkoły Tańca Anima Danza.

Tradycyjnie zaprezentowała się również „gwiazda wieczoru” – tym razem byli to czterokrotni Mistrzowie Świata i ośmiokrotni Mistrzowie Polski w rock`n`rollu akrobatycznym: Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.  

– W poprzednich latach gościliśmy Teatr Tańca Współczesnego TAGIM, formację tańca orientalnego SIHIR, Teatr AVATAR ze spektaklem z wykorzystaniem światła UV, a w zeszłym roku wystąpili dla nas Mateusz Śmikiel i Agata Kocińska w pokazie pole dance. Tegoroczny pokaz – rock`n`roll akrobatyczny w wykonaniu pani Ani i pana Jacka – zachwycił i oczarował głogowską publiczność, tak więc poprzeczka dla naszych gwiazd wciąż jest zawieszona bardzo wysoko. Kogo zaprosimy w przyszłym roku? Tego jeszcze nie wiemy, na pewno jednak będą to profesjonaliści „z najwyższej półki” – zapowiada Małgorzata Łętkowska.

Film, zdjęcie i tekst: Małgorzata Łętkowska.