„Wiosenny” Wieczorek Taneczny w Miejskim Klubie Seniora

Zobacz jak się bawią głogowscy seniorzy podczas wieczorku tanecznego
wieczorek taneczny klub seniora MCK Mayday

Miejski Klub Seniora przy MCK Mayday w Głogowie istnieje od 2013 roku, a przynależy do niego ponad tysiąc osób. Seniorzy spotykają się w każdą środę w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY, aby wspólnie planować działania i rozmawiać o kwestiach organizacyjnych.

Środowe spotkania to także okazja do poznania ciekawych gości i wysłuchania rozmaitych prelekcji – mówi Jacek Olszewski, opiekun Miejskiego Klubu Seniora w MCK Mayday.

Ostatnio gościliśmy panią Anię Hamza, która opowiadała o kulturze algierskiej, były też spotkania z panią dietetyk, psycholog, z panią Anną Płochą, autorką publikacji „Korzenie piórem pisane potomnym opowiedziane” i z wieloma ciekawymi gośćmi – opowiada Olszewski.

Stałym punktem w działaniach Miejskiego Klubu Seniora są bezpłatne warsztaty artystyczne: obecnie to gimnastyka z elementami jogi i tańca, zajęcia oddechowo-relaksacyjne, komputerowe w MCK Mayday oraz rękodzieła pod nazwą „Równe babki” w Miejskim Ośrodku Kultury.  

Miejski Klub Seniora organizuje także Wieczorki Taneczne, podczas których seniorzy mogą skorzystać ze skromnego poczęstunku i pobawić się przy muzyce „na żywo”.

Początkowo zapraszaliśmy różne zespoły, ale seniorzy zdecydowali, że najfajniejszym i najbardziej odpowiadającym im zespołem jest „Konglomerat” z panią Jadzią i panem Tadeuszem – dodaje J.Olszewski – Obecnie zapraszamy ich, aby tworzyli nam oprawę muzyczną na każdym Wieczorku Tanecznym.

Wieczorki Taneczne odbywają się przeważnie raz w miesiącu, a rezerwacje miejsc przy stolikach rozchodzą się „na pniu”.

W najbliższym czasie seniorzy z Miejskiego Klubu Seniora przy MCK Mayday będą mogli skorzystać z wycieczki do Karpacza, z rejsu statkiem „Zefirem” oraz wyjazdu do „Ostaszowa” – na zakończenie sezonu przed wakacjami.

Aby dołączyć do Miejskiego Klubu Seniora przy MCK Mayday należy zgłosić się do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Kultury z dowodem osobistym i zdjęciem, w celu wystawienia legitymacji klubowej. Zarówno zapisanie się, jak i uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne. Warunkiem dołączenia do Klubu jest ukończenie 50 lat. Członkostwo w innych klubach zrzeszających seniorów nie wyklucza zapisania się do Miejskiego Klubu Seniora. Zapraszamy!

Autor: Małgorzata Łętkowska