Najlepszy odzew – podziel się dobrem

W Maydayu podsumowano projekt charytatywny Crossowa Skarbona. Spotkanie było też okazją do wręczenia, po raz pierwszy, nagrody Złoty Herb Miasta Głogowa.
Mayday Głogów podziel się dobrem- spotkanie

W sobotni wieczór w Maydayu odbyło się podsumowanie projektu Crossowa Skarbona. Inicjatorami całego przedsięwzięcia jest nieformalna grupa Razem dla Hospicjum. W imprezie uczestniczyli przyjaciele, osoby wspierające i zaangażowane w projekt.

Crossowa Skarbona została oficjalnie przekazana jako dar przez przedstawicieli więzienia w Rawiczu. Przypomnijmy, że autorem i wykonawcą Skarbony jest Rafał, który w Rawiczu odbywa karę pozbawienia wolności.

Spotkanie było też okazją, by podziękować osobom, które zarażają swoją pasją, a poprzez swoje działania kształtują postawy obywatelskie wśród innych. Jedną z takich osób jest Alicja Skoczylas, nauczycielka z SP 3 w Głogowie oraz opiekunka i inicjatorka szkolnej telewizji Gim TV. Prezydent Rafael Rokaszewicz, po raz pierwszy, wręczył Złoty Herb Miasta Głogowa wykonany z głogowskiej miedzi:

Wymyśliłem sobie, że będę nagradzał takich pozytywnych zapaleńców, którzy biorą czynny udział w życiu naszego miasta – powiedział prezydent.