Internetowe Konto Pacjenta

Nowa aplikacja dla pacjentów
szkielet ludzki

Ministerstwo Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uruchamia nową aplikację dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem

https://pacjent.qov.pl/

„To łatwy, szybki i bezpieczny sposób by odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach. Jak wynika z informacji z resortu zdrowia aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP uzyskujemy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem będzie ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej” – czytamy w piśmie skierowanym do samorządów.

Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:

1. Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony,

2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.qov.pl za pomocą Profilu Zaufanego  Warto zwrócić uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

Więcej:

https://obywatel.gov.pl/ochrona-zdrowia-i-ubezpieczenia-spoleczne