Finał Głogowskiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt

Turniej był podsumowaniem ligi minisiatkówki dziewcząt organizowanym przez MKS PIAST Głogów.
final głogowskiej ligii minisiatkówki dziewcząt Głogów

27 kwietnia na boiskach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, odbył się Finał Głogowskiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt. Turniej ten, był podsumowaniem ligi minisiatkówki dziewcząt organizowanym przez  MKS PIAST Głogów.

W każdym z trzech turniejów zagrało około 120 zawodniczek w wieku 9-12 lat z: Wrocławia, Kożuchowa, Leszna, Ponieca, Rawicza, Wilkowa i Głogowa. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach: „dwójki”, trójki” i „czwórki”.

W finale zagrały następujące zespoły: UKS SG Kożuchów, SP 1 Kożuchów, SP 3 Głogów, SP 9 Leszno i gospodarz zawodów MKS PIAST Głogów.  Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, po zaciętej walce wyłonione zostały zwycięskie zespoły.

Najlepsze zawodniczki, w poszczególnych kategoriach wiekowych , otrzymały statuetki  „MVP Turnieju”, a zostały nimi:   Julia Kowalska „UKS SG Kożuchów I” kat. dwójek, Paulina Perdian „SP 1 Kożuchów” kat. trójek, Oliwia Lisiecka „SP 1 Kożuchów” kat.czwórek.

Najlepszymi zawodniczkami klubu MKS Piast Głogów w cyklu całego turnieju zostały: Izabela Nowak, Laura Lech oraz Alicja Dworzańska. Wyróżniono również najmłodszą zawodniczkę turnieju, którą była Agata Wolańska z SP 9 Leszno (r.2009).

Oto, co o turnieju napisali organizatorzy MKS PIAST Głogów:

„To była kolejna, już czwarta, edycja Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt. Dla nas, organizatorów MKS PIAST Głogów, bardzo ważna. Z roku na rok zainteresowanie naszą imprezą siatkarską dla najmłodszych dziewczynek jest coraz większe. Nie możemy narzekać na brak zainteresowania i chęć udziału szkół i klubów z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego w naszej lidze. Cieszy nas to bardzo, ponieważ taki jest cel tej imprezy – promocja siatkówki wśród najmłodszych. Nie ukrywamy, że miło jest nam obserwować rozwój tych dziewczynek, które zaczynały swoją przygodę z siatkówką właśnie na naszej imprezie sportowej, a teraz reprezentują swoje kluby w lidze dolnośląskiej, lubuskiej i wielkopolskiej lidze w kategorii młodziczka i kadetka”.

Dzięki sponsorom, dla najlepszych zespołów ufundowane zostały puchary, medale, dyplomy i wszystkie zawodniczki wyjechały z Głogowa z pamiątkowymi koszulkami i drobnymi upominkami.

Organizatorzy turnieju dziękują Trenerom, Zawodniczkom i Rodzicom za stworzenie cudownej atmosfery.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

„Dwójki” :

1 m-ce UKS SG Kożuchów I

2 m-ce UKS SG Kożuchów II

3 m-ce MKS Piast Głogów I

4 m-ce MKS Piast Głogów II

5 m-ceSP 1 Kożuchów

6 m-ce SP 9 Leszno I

7 m-ce SP 3 Głogów II

8 m-ce SP 9 Leszno II

 „Trójki” :

1 m-ce SP 1 Kożuchów

2 m-ce MKS Piast Głogów I

3 m-ce Leszno I

4 m-ce SP 3 Głogów

5 m-ce Leszno II

6 m-ce MKS Piast Głogów II

7 m-ce SP 9 Leszno III                           

„Czwórki”:

1 m-ce SP 1 Kożuchów

2 m-ce MKS Piast Głogów

3 m-ce SP 3 Głogów

4 m-ce UKS SG Kożuchów

Tekst i zdjęcia nadesłała Sylwia Szczeblewska z MKS Piast Głogów.