Finał Głogowskiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt

Turniej był podsumowaniem ligi minisiatkówki dziewcząt organizowanym przez MKS PIAST Głogów.
DGL News

27 kwietnia na boiskach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, odbył się Finał Głogowskiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt. Turniej ten, był podsumowaniem ligi minisiatkówki dziewcząt organizowanym przez  MKS PIAST Głogów.

W każdym z trzech turniejów zagrało około 120 zawodniczek w wieku 9-12 lat z: Wrocławia, Kożuchowa, Leszna, Ponieca, Rawicza, Wilkowa i Głogowa. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach: „dwójki”, trójki” i „czwórki”.

W finale zagrały następujące zespoły: UKS SG Kożuchów, SP 1 Kożuchów, SP 3 Głogów, SP 9 Leszno i gospodarz zawodów MKS PIAST Głogów.  Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, po zaciętej walce wyłonione zostały zwycięskie zespoły.

Najlepsze zawodniczki, w poszczególnych kategoriach wiekowych , otrzymały statuetki  „MVP Turnieju”, a zostały nimi:   Julia Kowalska „UKS SG Kożuchów I” kat. dwójek, Paulina Perdian „SP 1 Kożuchów” kat. trójek, Oliwia Lisiecka „SP 1 Kożuchów” kat.czwórek.

Najlepszymi zawodniczkami klubu MKS Piast Głogów w cyklu całego turnieju zostały: Izabela Nowak, Laura Lech oraz Alicja Dworzańska. Wyróżniono również najmłodszą zawodniczkę turnieju, którą była Agata Wolańska z SP 9 Leszno (r.2009).

Oto, co o turnieju napisali organizatorzy MKS PIAST Głogów:

„To była kolejna, już czwarta, edycja Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt. Dla nas, organizatorów MKS PIAST Głogów, bardzo ważna. Z roku na rok zainteresowanie naszą imprezą siatkarską dla najmłodszych dziewczynek jest coraz większe. Nie możemy narzekać na brak zainteresowania i chęć udziału szkół i klubów z województwa dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego w naszej lidze. Cieszy nas to bardzo, ponieważ taki jest cel tej imprezy – promocja siatkówki wśród najmłodszych. Nie ukrywamy, że miło jest nam obserwować rozwój tych dziewczynek, które zaczynały swoją przygodę z siatkówką właśnie na naszej imprezie sportowej, a teraz reprezentują swoje kluby w lidze dolnośląskiej, lubuskiej i wielkopolskiej lidze w kategorii młodziczka i kadetka”.

Dzięki sponsorom, dla najlepszych zespołów ufundowane zostały puchary, medale, dyplomy i wszystkie zawodniczki wyjechały z Głogowa z pamiątkowymi koszulkami i drobnymi upominkami.

Organizatorzy turnieju dziękują Trenerom, Zawodniczkom i Rodzicom za stworzenie cudownej atmosfery.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

„Dwójki” :

1 m-ce UKS SG Kożuchów I

2 m-ce UKS SG Kożuchów II

3 m-ce MKS Piast Głogów I

4 m-ce MKS Piast Głogów II

5 m-ceSP 1 Kożuchów

6 m-ce SP 9 Leszno I

7 m-ce SP 3 Głogów II

8 m-ce SP 9 Leszno II

 „Trójki” :

1 m-ce SP 1 Kożuchów

2 m-ce MKS Piast Głogów I

3 m-ce Leszno I

4 m-ce SP 3 Głogów

5 m-ce Leszno II

6 m-ce MKS Piast Głogów II

7 m-ce SP 9 Leszno III                           

„Czwórki”:

1 m-ce SP 1 Kożuchów

2 m-ce MKS Piast Głogów

3 m-ce SP 3 Głogów

4 m-ce UKS SG Kożuchów

Tekst i zdjęcia nadesłała Sylwia Szczeblewska z MKS Piast Głogów.