Międzyprzedszkolny konkurs na Ozdobę Wielkanocną

Dzieci z jedenastu przedszkoli przygotowały dowolną wielkanocną ozdobę.
konkurs ozdoba wielkanocna PP1 Głogów

Konkurs na „Ozdobę Wielkanocną” organizowany jest od kilku lat przez Przedszkole Publiczne nr 1 i ma na celu kultywowanie tradycji świątecznych, jak również wzmacnianie więzi pomiędzy dzieckiem a jego najbliższymi.

Dzieci z jedenastu przedszkoli przygotowały wspólnie z rodzicami lub członkami rodziny dowolną wielkanocną ozdobę.

Przed świętami odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Wszystkie dzieci biorące w nim udział otrzymały nagrody, które wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji, Przemysław Powroźnik oraz dyrektorka przedszkola, Marta Bereś.

Zwieńczeniem konkursu był występ dzieci z grupy „Pszczółek”, które w cudowny sposób opowiedziały o Świętach Wielkanocnych, obchodzonych w różnych regionach Polski. Dzieci z przejęciem odgrywały swoje role mówiąc gwarą kaszubską i śpiewając wielkanocne piosenki.

Konkursowe ozdoby zostały wykorzystane do sprzedaży podczas „Wielkanocnego Kiermaszu”, z którego dochód tradycyjnie zostanie przekazany na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Dyrekcja oraz nauczyciele PP 1 dziękują dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie i wykonanie pięknych ozdób. Dziękują również sponsorom, dzięki którym każde dziecko mogło otrzymać upominek.

Tekst i zdjęcia nadesłane z PP nr 1 w Głogowie.