Wielkanoc seniorów

Święta Wielkanocne to szczególny czas dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu…
seniorzy DDP Głogów

W Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” codziennie spotykają się Seniorzy z miasta Głogowa. Przed świętami wielkanocnymi w placówce jest szczególny czas. Seniorzy robią kartki wielkanocne, które wręczają swoim bliskim, rodzinom czy sąsiadom, a także wykonują palmy, które następnie święcą w kościele. W tym roku wykonywali je wspólnie z podopiecznymi z Domu Dziecka. Było to bardzo wyjątkowe spotkanie.

W naszym Domu odbyły się także warsztaty wielkanocne, na których wykonywane były prace techniką decoupage. Następnie piękne zające przyozdabiały nasz Dom podczas Spotkania Wielkanocnego.

Seniorzy spotkali się przy świątecznym stole wraz z zaproszonymi gośćmi, aby podzielić się święconką, którą wcześniej pobłogosławił kapłan. Takie uroczyste spotkania zapisane są już na kartach historii naszego Domu. Chcemy wspólnie przeżywać ten czas. Niedzielę Wielkanocną Seniorzy spędzają już w swoich domach lub u swoich bliskich. Często wspominają jak te Święta wyglądały dawniej, wtedy gdy ich domy były pełne ludzi.

„Gdy byłem młody i dopóki żyła żona wszystkie święta zawsze były u nas, a teraz moje dzieci i wnuki zapraszają mnie do siebie” – mówi pan Henryk Sokulski.

Nie każdy Senior ma jednak z kim spędzić święta. Dla wielu osób są one szczególnie trudne ze względu na samotność. Brak drugiej osoby wtedy boli najbardziej. Dlatego właśnie to spotkanie Wielkanocne w Domu Dziennego Pobytu jest wielkim wydarzeniem i często jedynym dniem, w którym świętują.

Autor: Barbara Brukało-Gawlik, Dom Dziennego Pobytu w Głogowie.