„Boskie kobiety” spotkały się w Głogowie

Boskie kobiety spotykają się między innymi po to, aby nawzajem się inspirować, zjeść coś pysznego i głośno się przy tym pośmiać.
boskie kobiety Głogów 12.04.2019 fot. Anna Dynak

Boskie Kobiety – tak nazywa się cykl spotkań, które odbywają się w różnych miastach. Jedno z takich spotkań odbyło się także w Głogowie. Jak mówią organizatorki wydarzenia, Boskie Kobiety to inicjatywa głogowianek dla głogowianek.

Chcemy spotykać się, by rozmawiać o tematach nam bliskich, by inspirować się do rozwoju, by uczyć się od siebie nawzajem, by dotykać sztuki, ale także by zjeść coś pysznego i głośno się przy tym pośmiać – mówi Marta Duda organizatorka spotkania.

Pierwowzorem, z którego czerpią inspirację są cykliczne, najpierw śniadania, a obecnie kolacje dla kobiet organizowane w Oleśnicy.

W wyniku rozwoju tej inicjatywy, powstało stowarzyszenie Oleśnickie Forum Kobiet. Jego prezeska, Lidia Nowakowska, była gościem pierwszego spotkania w Głogowie, które odbyło się 12 kwietnia.

Podczas kolacji odbył się recital Karoliny Tuz – muzyka, wokalistki, kompozytorki, absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Kolejne spotkanie w Głogowie planowane jest na wrzesień.

Fotografia: Anna Dynak.