Niecodzienne spotkanie dla osób bezdomnych

Dziś osoby bezdomne, które przyszły na spotkanie do parafii św. Klemensa mogły skorzystać z usług fryzjera, wykąpać się i zbadać u lekarza.
bezdomni Głogów

Kilkanaście osób bezdomnych spotkało się dziś przy parafii św. Klemensa, aby wspólnie zjeść ciepły posiłek. Wcześniej jednak, mogli skorzystać z usług fryzjera, przebadać się u lekarza, a także wykąpać. Spotkanie przygotowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach obchodów Dnia Ludzi Bezdomnych.

Od wielu lat MOPS organizuje obchody Dnia Osób Bezdomnych, który przypada na 14 kwietnia. Jednak po raz pierwszy obchodzony jest w takiej formule:

Chcieliśmy, żeby ten dzień przypominał trochę takie urodziny i pragnęliśmy zrobić coś miłego, czyli coś z czego skorzystałyby osoby bezdomne − mówi Karina Taudul, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie.

Po wspólnym posiłku wszyscy dostali paczki z jedzeniem i kosmetykami.

Wszyscy otrzymali także zestaw nowej odzieży. Inicjatorami zbiórki pieniędzy na nową odzież byli bracia Paweł i Leszek Drankiewicz, którzy pieniądze zbierali wśród swoich znajomych oraz radnych powiatowych i miejskich.

Podczas dzisiejszego spotkania bezdomnych odwiedziła pracownica schroniska dla bezdomnych psów.

−Chcemy realizować taki projekt „Bezdomni bezdomnym”, aby nasi bezdomni, którzy mają dużo wolnego czasu i którzy czują się często samotni mogli pomagać w opiece nad bezdomnymi psami − wyjaśnia Karina Taudul.