Dzień Świadomości Autyzmu w miejskich placówkach

Głogowskie placówki w różny sposób solidaryzują się z osobami cierpiącymi na autyzm. Zobaczcie jak do akcji włączyły się dzieci z MORiUS-a i przedszkola nr 15.
dzień autyzmu PP 15 Głogów (2)

2 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego Dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Dlatego wiele szkół, przedszkoli i placówek organizuje różne przedsięwzięcia, aby wyrazić solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm.

Co roku do akcji przyłącza się Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych, gdzie na co dzień, pracują specjaliści, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi autystycznymi:

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Widoczne w zachowaniu osób ze spektrum autyzmu objawy związane są z problemami w komunikacji, funkcjonowaniu społecznym, aktywnościach oraz stereotypowych wzorcach zachowań manifestujących się do 3 roku życia, związanych z wrodzonymi dysfunkcjami układu nerwowego – tłumaczy Stefania Czapczyk, terapeuta osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, pracująca w MORiUS-ie.

Fot. MORiUS w Głogowie

W MORiUS-ie przy ul . Norwida 5 pracują specjaliści, którzy służą pomocą, prowadzą zajęcia oraz intensywnie pracują z chorymi oraz rodzinami w trudnej, ale też wyjątkowej codzienności autystyków.

Przedszkole Publiczne nr 15 również przyłączyło się do obchodów Dnia Świadomości Autyzmu. Przedszkolaki tego dnia ubrały się na niebiesko i wzięły udział w „niebieskim korowodzie”.

Zdjęcia nadesłane przez PP nr 15 w Głogowie.