Kadencyjny Plan Gospodarczy – infrastruktura społeczna

Sala Rajców w Urzędzie Miejskim w Głogowie

Wczoraj pisaliśmy o zadaniach inwestycyjnych i transportowych zawartych w projekcie Kadencyjnego Planu Gospodarczego dla Głogowa, który będzie uchwalany na najbliższej sesji Rady Miejskiej 15 kwietnia. Dziś przedstawiamy zadania z bloku Infrastruktura Społeczna.

Wśród 17 zadań infrastruktury społecznej zawartych w projekcie Kadencyjnego Planu Gospodarczego, który realizowany będzie przez najbliższą kadencję, zapisaliśmy budowę Centrum Rekreacji i Sportu Górków, rozbudowę miejskiego stadionu, budowę parku i terenów rekreacyjnych na osiedlu Piastów Śląskich, wodny plac zabaw na obiektach basenowych, interaktywny plac zabaw na terenie za szkołą muzyczna oraz place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych na każdym osiedlu – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Obecna kadencja to czas na tworzenie terenów rekreacyjnych nad Odrą, m.in. na dawnym placu festynowym oraz zagospodarowanie dawnej zatoki LOK przy marinie.

W planie zawarto także budowę ścieżki rowerowej Głogów – Kulów oraz II etap rewitalizacji Parku Sapera. Będą modernizowane dwa podwórka: ul. Grodzka/Rynek/Słodowa/Garncarska i Przemysłowa/Sikorskiego/Aleja Wolności.

Stworzona zostanie także Głogowski Portal Turystyki oraz interaktywna mapa miejskich zabytków – wirtualny Głogów.