Kolejne mieszkania dla głogowian już jesienią

Na przełomie września i października do użytkowania oddane zostaną 32 mieszkania w budynku TBS nr 16.
Zdjęcie poglądowe dla plików wideo - DGL NEWS

Na terenie koszarowym powstanie 7 mieszkań 2-pokojowych oraz 25 mieszkań 3-pokojowych, w dwóch wariantach rozdzielenia kuchni: jako oddzielne pomieszczenie oraz jako aneks kuchenny w pokoju dziennym.

Całość zaprojektowano tak, aby każdy najemca – zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi – miał dogodne warunki mieszkalne. Aby ułatwić życie osobom z trudnościami w poruszaniu się, wejście do klatek schodowych zaprojektowano tak, aby było na poziomie gruntu.

Postępy na budowie TBS nr 16.

Dwa z mieszkań parterowych dostosowane zostały do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania na parterze będą miały wydzielony kawałek zieleni, na którym będzie można stworzyć miejsce do relaksu i wypoczynku.

Mieszkania na I i II piętrze zostaną wyposażone w balkony. Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca, tj. budynków koszarowych i będzie to bliźniaczy blok do powstałego obok TBS nr 15.

Wraz z oddaniem budynku otwarty zostanie plac zabaw dla najmłodszych. W planach również jest zagospodarowanie terenu zielonego tak, aby był on miejscem wyciszenia i odpoczynku. W pobliżu znajdują się sklepy, szkoły, biblioteka, kościół, przystanki, powstaje również nowa galeria handlowa.

Źródło: TBS Głogów