Akcja – reaktywacja

Po dwóch latach przerwy Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa znów będzie działać.
DGL News

Dziś odbyło się spotkanie robocze dla uczniów głogowskich szkół, którzy chcą działać w Młodzieżowej Radzie Miasta Głogowa. Inicjatorem odbudowania MRMG jest przewodniczący Rady Miejskiej, Leszek Drankiewicz.

−Powstanie Rady jest jak najbardziej potrzebne, bo młodzi mogliby po części decydować o sobie. Zamiast narzekać na władzę, że nic się nie dzieje w kontekście młodzieży, mogliby sami złożyć wnioski odnośnie różnych wydarzeń – stwierdził Paweł Sadulak z SP 8.

− Rada pozwoli młodzieży być bardziej aktywnym w życiu społecznym, jednak nie chciałbym, żeby to sprowadzało się do ocieplania wizerunku potrzebnego politykom – powiedział Bartłomiej Prokop z SP 14.

Młodzieżowa Rada funkcjonowała w Głogowie w latach 2010- 2017. Teraz jest reaktywowana.

− Wiemy jakie były wtedy problemy i będziemy się starali, żeby Młodzieżowa Rada Miasta Głogowa nie popełniła poprzednich błędów. Myślę, że takie ciało doradcze jest bardzo potrzebne w Głogowie, bo wtedy też radni, którzy są w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego będą lepiej działali na rzecz powiatu. Dostaniecie od  nas pełne wsparcie i pomoc – zapewnił Rafał Tworkowski radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Na spotkaniu obecni byli nauczyciele, prezydent Głogowa oraz radny miejski Mariusz Kędziora i radny powiatowy, Paweł Drankiewicz. Swoją pomoc w pracach Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa zadeklarował także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Anna Mazurkiewicz zaproponowała uczniom zorganizowanie pierwszej sesji dzieci i młodzieży 1 czerwca.

– Do tej pory prezydent Głogowa zawsze w Dniu Dziecka oddawał klucze do miasta, teraz przyszedł czas na radych. Pomysł jest taki, by młodzi głogowianie, właśnie w tym szczególnym dniu, właśnie w Sali Rajców i ze wszystkimi honorami zabrali głos w swojej sprawie – mówiła Anna Mazurkiewicz, inicjatorka pierwszej Sesji Dzieci i Młodzieży w Głogowie. 

Kolejne spotkanie odbędzie się w maju. Będzie poświęcone m.in. zasadom wyboru przedstawicieli szkół do MRMG oraz zakresu działalności rady.

Autor: M. Dytwińska-Gawrońska