Sauna – relaks i regeneracja

Dzięki saunom dostępnym w strefie Spa & Wellness zadbasz o swoją urodę – włosy, cerę
i sylwetkę.
Sauna fińska w strefie spa&wellness Chrobrego Głogów

Być może korzystasz z saun w Strefie Spa & Wellness ze względu na relaks. Być może chcesz wykorzystać sauny do regeneracji po treningu. Być może przyciąga Cię do kompleksu saun Chrobrego Głogów aromaterapia i inhalacje.

Są to tylko niektóre z powodów, dla których warto do Strefy Spa & Wellness przyjść.

Lśniące, puszyste i zdrowe włosy to zasługa Caldarium.

W tej łagodnej wersji łaźni parowej utrzymuje się temperatura około 35°C i wilgotność 60%. Słońce, wiatr, farbowanie, lakiery i żele niszczą włosy. Caldarium zadba o nie dzięki przenikaniu głęboko za warstwę nabłonkową włosa.

Wszystko dzięki dobranym w Caldarium parametrom – temperaturze bliskiej temperaturze naszego ciała oraz odpowiedniej wilgotności. Dzięki temu łuski na włosie rozchylają się i umożliwiają łatwiejsze wnikanie substancji odżywczych. Atmosfera w Caldarium pozwala też na dużo łatwiejszy dostęp do mieszków włosowych. Dzięki temu odżywki i balsamy stosowane podczas seansu działają dużo skuteczniej, bezpośrednio na cebulki.

Caldarium w strefie spa&wellness Chrobrego Głogów

Łaźnia parowa = gładka i czysta cera

Dzięki wysokiej temperaturze (60°C) oraz 100% wilgotności, pory skóry otwierają się szybko i bardzo szeroko. Dlatego w łaźni parowej skóra oczyszcza się wręcz sama
i pięknieje z każdym seansem.

Z porów usuwane są pot, łój, sebum oraz toksyny. Ze względu na szeroko otwarte pory, na czas seansu w łaźni parowej warto skorzystać z balsamów oraz glinek. Ich działanie powinno być skuteczne.

Łaźnia parowa w strefie wellness&spa Chrobrego Głogów

Sauna fińska = szczupła sylwetka i jędrna skóra.

To rozgrzane do niemal 100°C miejsce o minimalnej wilgotności przyspiesza drastycznie przemianę materii w organizmie. Dzięki skorzystaniu z tej części kompleksu Chrobrego, komórki ciała osoby po seansie będą dużo lepiej odżywione, a metabolizm znacznie przyspieszony. Może to pomóc w uzyskaniu perfekcyjnej sylwetki z jędrną, czystą i odżywioną skórą.

Sauna fińska w strefie spa&wellness Chrobrego Głogów

W Strefie Spa & Wellness oprócz caldarium, łaźni parowej i sauny fińskiej można skorzystać również z groty solnej z inhalacją, pryszniców wrażeń z luminoterapią, studni lodowej czy lodopadu.

W każdy wtorek organizowany jest w Strefie Spa & Wellness wieczór tylko dla Pań. Od godziny 16:00 do 21:00 do kompleksu saun wpuszczane są tylko Panie.

Źródło: Chrobry Głogów S.A.