Pracodawcy i osoby poszukujące pracy spotkali się na targach

Podczas targów wymieniane były maile i telefony oraz umawiane były terminy pierwszych rozmów kwalifikacyjnych. Zobacz kogo najczęściej szukali pracodawcy.
Targi pracy Głogów 02.04.2019

Eksperci są zgodni, że obecny rynek pracy jest rynkiem pracownika. Jak wykorzystać ten fakt do zdynamizowania lokalnego rynku pracy? Co zrobić, aby zapewnić firmom wykwalifikowaną kadrę, a mieszkańcom stabilną ekonomiczną przyszłość?

− Jednym z elementów pobudzania tej sfery życia gospodarczego miasta jest stworzenie platformy, gdzie pracodawcy mogliby spotkać się z osobami szukającymi pracy – mówi Arkadiusz Rojewski z Wydziału Rozwoju Miasta w Urzędzie Miejskim w Głogowie.

W celu realizacji tej inicjatywy, Gmina Miejska Głogów wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy zorganizowała targi pracy w hali widowiskowo-sportowej Chrobrego Głogów.

Na targach zaprezentowało się 17 firm oferując ponad 200 miejsc pracy. Pracodawcy szukali kandydatów na stanowiska produkcyjne, tokarzy, spawaczy czy też kierowców.

Na miejscu można było się dowiedzieć o pozycji firmy w branży, o stanowiskach pracy czy charakterystyce zatrudnienia. Wymieniane były maile i telefony oraz umawiane były terminy pierwszych rozmów kwalifikacyjnych – informuje Arkadiusz Rojewski.

Nowością w tym roku, był przygotowany dla młodzieży, element edukacyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie szkół średnich mieli okazję zapoznać się z ofertą uniwersytetów i politechnik, aby zaplanować swoją dalszą akademicką edukację. Już planowana jest kolejna edycja.