Trzeci sezon „Kalisteniki na Budowlanych”

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w każdą niedzielę o godzinie 11 będą odbywały się bezpłatne treningi na zewnętrznej siłowni do street workout w parku przy ulicy Budowlanych.
plakat zapowiadający otwarcie sezonu - Kalistenika na Budowlanych

14.04.2019 r. rozpocznie się trzeci sezon darmowych treningów street workout „Kalistenika na Budowlanych”. Inicjatorem trwającego od czerwca 2017 r. projektu jest Bartosz Wójcik. Treningi są prowadzone przez członków Klubu Street Workout Głogów.

Do tej pory spotykano się przy ul. Wawelskiej, lecz od listopada 2018, kiedy została oddana do użytku większa konstrukcja (powstała również z inicjatywy klubu w Głogowskim Budżecie Obywatelskim), przeniesiono projekt w nowe miejsce.

Na mapce zaznaczono miejsce treningów w prrku przy ul. Budowlanych.
Na mapce zaznaczono miejsce treningów w parku przy ul. Budowlanych.

Czym jest kalistenika?

To trening własną masą ciała, w którym wykorzystywane są ćwiczenia takie jak: pompki, podciągnięcia, przysiady, dipy, mostki itp. w różnych progresjach i konfiguracjach.

Czym jest street workout?

Jest to trening uliczny z wykorzystaniem infrastruktury miejskiej lub specjalnie przystosowanych siłowni zewnętrznych. Poza ćwiczeniami z kalisteniki, w swoim zakresie ma ćwiczenia z gimnastyki i akrobatyki: salta, wagi i inne wariacje ćwiczeń.

Kto może ćwiczyć?

Każdy! Bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania.

Organizatorzy chcą pokazać jak wygląda trening bazowy dopasowany indywidualnie do uczestnika, jak skalować ćwiczenia by je utrudnić lub ułatwić. Uczestnicy zostaną zaproszeni do prostych konkurencji, w których będą mogli sprawdzić ile mają w sobie siły.

Tak wyglądało to w ubiegłym roku: https://www.youtube.com/watch?v=xjdO1gtK31c&feature=youtu.be

Dokładny harmonogram wydarzenia zostanie opublikowany wkrótce.

Źródło: Klub Sportowy Street Workout Głogów