KM wnioskuje o środki z Unii na kolejne autobusy

22 marca Komunikacja Miejska złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wniosek o dofinansowanie kolejnego projektu ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wniosek złożony przez Komunikację Miejską o dofinansowanie taboru - zdjęcie poglądowe

Od 2015 roku spółka zakupiła 19 nowoczesnych i klimatyzowanych autobusów. 16 z nich było współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach realizowanych dotąd projektów.

Spółka nadal chce się rozwijać i wymieniać tabor na nowy, spełniający rygorystyczne normy emisji spalin. Nowe autobusy to również zwiększony komfort podróży pasażerów.

Autobusy Komunikacji Miejskiej dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Autobusy Komunikacji Miejskiej dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W ramach projektu pt. „Zapewnienie wysokiej jakości transportu publicznego w Głogowie poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych” planowane jest pozyskanie środków na zakup 4 fabrycznie nowych, niskoemisyjnych hybrydowych autobusów, które obsługiwać będą miejską komunikację autobusową na terenie Głogowa. Autobusy zasilane będą silnikami diesla, spełniającymi normę emisji Euro 6 oraz silnikami elektrycznymi.

Wszystkie planowane do zakupu autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych  i o ograniczonej sprawności ruchowej. Pojazdy przystosowane będą też do przewozu rowerów.

Aż 16 z 19 autobusów w taborze KM jest dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Aż 16 z 19 autobusów w zasobach KM jest dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowana wartość wydatków kwalifikowanych w ramach tego projektu to 7.884.300,00 zł brutto.

Źródło: Komunikacja Miejska