Inauguracja Trenera Osiedlowego 2019

Dziś inauguracja tegorocznej edycji Trenera Osiedlowego prowadzonego przez klub Chrobry Głogów. Pierwsze zajęcia zaplanowano na czterech osiedlowych boiskach: przy szkołach nr 3, 8, 10 i 13.
Grupa Trenerów na edycję 2019

Uczestnictwo w ramach projektu jest bezpłatne. Zajęcia zaczynają się każdego dnia o godz. 16:00. Przez dwie godziny każdy z trenerów organizuje obecnym na boisku dzieciom zajęcia o różnej formie, nie tylko sportowej.

Tegoroczna edycja potrwa do końca października. W tym czasie trenerzy osiedlowi Chrobrego Głogów zorganizują ok. 1500 godzin zajęć sportowo-rekreacyjnych. Dodatkowo w czerwcu odbędzie się kolejna edycja „Z boiska na stadion” dla uczestników projektu, a wczesną jesienią – ogólnomiejska impreza na jednym z bardziej aktywnych osiedli.

Na boiskach aktywna będzie grupa dziewięciu trenerów. Ich kwalifikacje są wysokie, ale bardzo zróżnicowane i taki z założenia ma być Trener Osiedlowy 2019: zajęcia sportowe na boisku z różnych, nawet tych mało znanych dyscyplin, ale też inne rodzaje rozrywki czy rekreacyjne wyjścia poza boisko.

Doskonale znanymi uczestnikom twarzami są trenerzy Joanna Sip, Julita Adamczyk, Mirosław Gaczyński, Piotr Szymański i Krzysztof Adamczyk. Trenerskie szeregi wzmocnili teraz Santana Noska, Klaudia Zawadzka, Małgorzata Kraszewska i Mirosław Żmuda.

Plan zajęć Trenera Osiedlowego na edycję 2019
Plan zajęć Trenera Osiedlowego na edycję 2019.

Więcej informacji na http://www.trenerosiedlowy.glogow.org.

Źródło: MZKS Chrobry Głogów