Sesja Rady Miejskiej

Dziś o godz. 16 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Głogowie.
Sala Rajców w Urzędzie Miejskim w Głogowie

Dziś kolejna sesja Rady Miejskiej w Głogowie. Obrady radnych można obejrzeć na żywo klikając w link:

https://www.youtube.com/channel/UC1TnUBEAx86kGSYu9Cqrh3w

W programie sesji jest przyjęcie informacji na temat problemów ekologicznych w Głogowie, w tym zapoznanie radnych z wynikami badań na poziom arsenu w organizmach mieszkańców. Wyniki przestawi prof. dr hab. n. med. Wojciech Wąsowicz z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Radni zdecydują także, czy przyjąć proponowane przez prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza zmiany do budżetu miasta. W uchwale są m.in. środki na dokumentację projektową przystanku autobusowego przy sklepie Lidl przy ul. Piłsudskiego. O dodatkowy przystanek na tej drodze wnioskowali głogowianie na jednym z corocznych spotkań prezydenta z mieszkańcami

Przy ul. Piłsudskiego ma powstać kolejna zatoka przystankowa, od strony sklepu Lidl.
Przy ul. Piłsudskiego ma powstać kolejna zatoka przystankowa, od strony sklepu Lidl.

Badania archeologiczne przy Bulwarze Nadodrzańskim wykazały konieczność opracowania zmian w dokumentacji projektowej oraz dodatkowych prac konserwatorskich dla odkrytych reliktów kościołów św. Stanisława i Klarysek. Na ten cel w projekcie zmian do budżetu zaplanowano 1 mln 950 tys. złotych.

Prace na Bulwarze Nadodrzańskim od ul. Brama Brzostowska
Prace na Bulwarze Nadodrzańskim od ul. Brama Brzostowska.

O 175 tys. zł wzrosną także koszty inwestycji dotyczącej budowy parkingu przy ul. Dziadoszan. Podczas realizacji tego zadania okazało się, że trzeba wymienić podbudowę ulicy Dziadoszan. Odkrywki ujawniły, że istniejąca podbudowa nie zapewni odpowiedniej nośności dla tej kategorii drogi.

Gmina Miejska Głogów wykona także niezbędne prace zabezpieczające ściany estakady przy torach kolejowych pod ul. Nadbrzeżną. Na to zadanie przeznacza się 160 tys. zł.

W programie sesji jest również zatwierdzenie Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Miejskiej Głogów na lata 2018-2021 oraz wprowadzenie – od 1 czerwca – bezpłatnej komunikacji dla dzieci do lat 7, uczniów i studentów.