W bibliotece razem z mamą i z tatą

Jak wychować młodego czytelnika? Co zrobić, by dziecko pokochało czytać? Najlepiej przyprowadzić je na zajęcia do biblioteki! „W bibliotece razem z mamą, razem z tatą” – to nowa propozycja dla dzieci i rodziców.
Mali czytelnicy miejska biblioteka publiczna Głogów

Mark Zuckerberg, Bill Gates, Barack Obama. To najbogatsi i najwybitniejszych ludzie na świecie, ale też zapaleni czytelnicy. Bill Gates przyznaje, że czyta ok. 50 książek rocznie, były prezydent Stanów Zjednoczonych co jakiś czas przedstawia w swoich mediach społecznościowych listę książek, które ostatnio zrobiły na nim wrażenie.

Czytanie rozwija na wielu poziomach i dzięki temu pomaga osiągnąć życiowy sukces. Warto więc już od najmłodszych lat kształtować miłość do książek − mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie, Izabela Owczarek.

Dział Dziecięco-Młodzieżowy biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15 zaprasza na nowy cykl zajęć czytelniczych dla dzieci w wieku 4-6 lat, które odbywać się będą pod hasłem „W bibliotece razem z mamą, razem z tatą”.

Zajęcia mają na celu poprzez zabawę rozwijać w dziecku zainteresowanie literaturą, a rodzicom i opiekunom pomogą w doborze lektur dla najmłodszych do wspólnego i samodzielnego czytania − dodaje Izabela Owczarek.

Pierwsze spotkanie już 28 marca o godz. 16.00.

Autor: Agnieszka Błaszczyk