Rekrutacja do szkół przedłużona

Rekrutacja do szkół została przedłużona. Powód? Niespełna 85% rodziców dzieci 7-letnich wzięło w niej udział. Nabór został przedłużony do 29 marca.
SP 12 Głogów uczniowie klasa

Rekrutacja do podstawowych szkół publicznych na rok szkolny 2019/2020, została przedłużona.

W dalszym ciągu są wolne miejsca dla uczniów w wieku 7 lat, a w rekrutacji udział wzięło niespełna 85% uczniów z rocznika 2012 ─ mówi Przemysław Powroźnik z Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Rodzic powinien wypełnić Wniosek Rekrutacyjny elektronicznie poprzez stronę internetową, a następnie wydrukowany i wypełniony Wniosek złożyć w szkole pierwszego wyboru

Wniosek Rekrutacyjny rodzic składa tylko w placówce pierwszego wyboru, bez konieczności potwierdzania Wniosku w pozostałych placówkach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rodzic ma prawo wyboru do trzech placówek. Rodzic z wersją papierową wniosku musi udać się osobiście do szkoły pierwszego wyboru i potwierdzić Wniosek Rekrutacyjny najpóźniej do 3 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00.

Dzieci z rocznika 2012 objęte są obowiązkiem szkolnym. Dzieci te obowiązkowo zapisane powinny być do I klasy szkoły podstawowej.

Wszelkie informacje dostępne są na platformie Elemento – https://glogow.elemento.pl