Siatkarze jadą na półfinały!

W miniony weekend siatkarze Chrobrego Głogów walczyli w Nowej Soli o awans do turnieju półfinałowego o 1 ligę. Aby tak się stało, potrzebowali dwóch zwycięstw na parkiecie przeciwnika.
SPS Chrobry Głogów razem z kibicami, którzy pojechali za drużyną do Nowej Soli

Przed dwoma tygodniami Chrobry gościł siatkarzy Astry w Hali SP 3. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem gości, lecz w drugim Chrobry wyrównał stan rywalizacji. Na tym etapie gra się do 3 zwycięstw, zatem emocje w Nowej Soli były gwarantowane.

Kibice SPS-u podczas dopingu w Nowej Soli
Kibiców SPS-u nie mogło zabraknąć w Nowej Soli.

Sobotnie starcie od początku obfitowało w efektowne akcje i długie wymiany. Cios za cios, blok za blok, walka o każdą piłkę. Po udanym pierwszym secie w wykonaniu Chrobrego, w drugim przyszła lekka zadyszka i wysoka przegrana. Trzeci set to niemal kopia pierwszego – od początku kontrola i pewne zwycięstwo. Czwarty set mógł okazać się kluczowy dla losów całej rywalizacji. SPS po słabym początku (3:9) wrócił do świetnej gry i przełamał nowosolan. Mimo walki, gospodarze musieli uznać wyższość siatkarzy z Głogowa.

MKST Astra Nowa Sól 1:3 (21:25, 25:17, 20:25, 22:25) SPS Chrobry Głogów

MVP: Antoni Piotrowski

SPS Chrobry Głogów wygrał sobotni mecz po emocjonującym pojedynku. Na zagrywce Antoni Piotrowski, MVP tego meczu.
SPS Chrobry Głogów wygrał sobotni mecz po emocjonującym pojedynku. Na zagrywce Antoni Piotrowski, MVP tego meczu.

Niedzielne spotkanie to dla Astry „być albo nie być”. Tę nerwowość było widać, gdyż od samego początku popełniali sporo błędów. Z czasem jednak spotkanie wróciło na wysoki poziom, do którego przyzwyczaili kibiców siatkarze obu drużyn. W pierwszym secie gospodarze mieli nawet piłkę setową, jednak to Chrobry rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. Drugi set to walka punkt za punkt, niemal od początku do końca. W końcówce Astra odskoczyła na 3 punkty (23:20), jednak ostatnie słowo znów należało do głogowian. Walka w obronie i świetna gra blokiem dały wygraną w tej partii. Do pełni szczęścia brakowało już tylko jednego seta. Trzeci, jak się później okazało ostatni set, to już popis siatkarzy Chrobrego, którzy z każdym punktem nabierali wiatru w żagle i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Dzięki temu wygrali całą rywalizację 3:1 i mogą cieszyć się z awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

MKST Astra Nowa Sól 0:3 (24:26, 25:27, 19:25) SPS Chrobry Głogów

MVP: Grzegorz Kokociński

Ostatnia akcja czwartego meczu i radość drużyny „od środka”.

Dzięki tej wygranej Chrobry znalazł się w najlepszej dwunastce II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Teraz zagrają w turnieju półfinałowym nr 1 (5-7 kwietnia), a ich rywalami będą: Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych, GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz i Trefl Lębork. Przez 3 dni każdy zagra z każdym, a dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego (łącznie 6 drużyn z trzech turniejów półfinałowych).

Niebawem więcej szczegółów dotyczących turnieju półfinałowego. Wszystko można znaleźć na klubowej stronie na Facebooku http://www.facebook.com/spschrobrglogow/.

Źródło: SPS Chrobry Głogów