Będzie głośno i widowiskowo!

Już w niedzielę 7 kwietnia, podczas 74. rocznicy tych wydarzeń, zobaczymy rekonstruktorów wcielających się w siły niemieckie oraz rosyjskie walczące o dawny Glogau.
Czołg Bitwa o Głogów 2018

Widowisko odbędzie się w oparciu o siły uzbrojonej piechoty, która będzie wspomagana oryginalnymi pojazdami historycznymi (czołg T-34 i Pantera), artylerią oraz latającym samolotem z epoki. Całość będzie wzbogacona o efekty pirotechniczne, filmowy dźwięk przestrzenny z opisem lektorskim i nagraną w profesjonalnym studio ścieżkę dźwiękową.

Podczas inscenizacji będzie bardzo głośno i widowiskowo:

− Osoby o słabszym zdrowiu, małe dzieci i zwierzęta nie powinny przebywać w pobliżu terenu widowiska. W tym roku przenosimy się na teren toru motocrossowego, czyli Górkowo. Zapraszamy do wspólnej zabawy − mówi Dominik Jeton, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie.

Impreza jest całkowicie bezpłatna, a udział w niej może wziąć każdy. Ponadto odbędzie się przemarsz i przejazd wojsk przez miasto oraz pokaz nowoczesnego sprzętu wojsk inżynieryjnych. Nie zabraknie również żołnierskiej grochówki.

PLAKAT bitwa o Głogów 2019

Źródło: Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie