Głogów pomoże Nowej Soli

Głogów przyłącza się do nowosolskiej akcji Razem dla Tomografu
konferencja prasowa tomograf

Już na najbliższej sesji Rady Miejskiej (27 marca) prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zwróci się do radnych z prośbą o wsparcie finansowe dla samorządu Nowej Soli.

Z prośbą o pomoc zwrócił się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz po tym, jak tomograf w nowosolskim szpitalu zepsuł się. Koszt zakupu nowego urządzenia, tomografu 126- rzędowego, to ok. 6 mln złotych. Powiatowy szpital w Nowej Soli, gdzie wykonywane są także operacje na otwartym sercu, bez tomografu pracować nie może.

– Nie ma granic, gdy chodzi o zdrowie i życie człowieka. W nowosolskim szpitalu leczą się także głogowianie. Bardzo się cieszę, że samorząd Głogowa nas wesprze, to oznaka solidarności i dobrze pojętej współpracy. Nasi mieszkańcy muszą czuć się bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest to wsparcie. Tomograf będzie służył przy najbardziej skomplikować operacjach – mówił na konferencji prasowej prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Szpital w Nowej Soli bez wsparcia samorządów nie jest w stanie sam kupić nowego tomografu. Nowa Sól przeznaczy na ten cel 1,2 mln złotych.

– Pomożemy Nowej Soli. Planuję przeznaczyć z budżetu Głogowa kilkadziesiąt tysięcy złotych. To ważne także dla nas, bo wielu głogowian leczy się w nowosolskim szpitalu. Zapewniam, że głogowski szpital jest dla nas najważniejszy i jest moim priorytetem. W ciągu ostatnich dwóch lat przekazaliśmy na nasz szpital ok. 12 mln zł – powiedział Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Nowosolanie prowadzą społeczną akcję Razem dla tomografu.