SPS Chrobry Głogów walczy o awans!

Siatkarze Chrobrego Głogów są dwa kroki od awansu do turnieju półfinałowego o pierwszą ligę. W najbliższy weekend zmierzą się dwukrotnie z Astrą Nowa Sól.
Siatkarze Chrobrego Głogów w walce o awans do turnieju półfinałowego

Rywalizacja w czwartej grupie drugiej ligi mężczyzn wchodzi w decydującą fazę. Siatkarze SPS-u po rundzie zasadniczej przystąpili do gry w pierwszej fazie play-off – tam rozprawili się w trzech meczach z Bielawianką Bielawa. Teraz – w drugiej fazie play-off – ich rywalem jest nowosolska Astra.

Po rundzie zasadniczej w tabeli dzieliło nas tylko jedno miejsce, co pokazuje, jak wyrównane zespoły toczą ze sobą bój o awans do turnieju półfinałowego – mówi Dominik Walenciej, trener SPS-u.

Mecze Chrobrego z Astrą od wielu lat stoją na bardzo wysokim poziomie
Mecze Chrobrego z Astrą od wielu lat stoją na bardzo wysokim poziomie.

W weekend 9-10 marca oba zespoły mierzyły się w Hali SP 3 w Głogowie. Po dwóch zaciętych spotkaniach, w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Pierwsze spotkanie padło łupem gości, którzy wygrali w czterech setach. W drugim meczu gospodarze, niesieni fantastycznym dopingiem swoich kibiców, pokonali „Koliberki” 3:2.

Już pierwsze mecze w Głogowie pokazały, jak ciężka jest droga do wyjścia z grupy. Zawodnicy z Nowej Soli zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo porażki w pierwszym meczu u siebie, jedziemy do Nowej Soli powalczyć o pełną pulę, czyli o dwa zwycięstwa dające awans do turnieju półfinałowego – dodaje trener Walenciej.

Chrobry pojedzie do Nowej Soli po dwa zwycięstwa
Chrobry pojedzie do Nowej Soli po dwa zwycięstwa.

Oczywiście szanujemy przeciwnika i doceniamy potencjał zawodników Astry, ale znamy też swoją wartość i wiemy, że stać nas na wygranie tej rywalizacji – podsumowuje trener Chrobrego.

SPS Chrobry Głogów zagra w Nowej Soli w sobotę i niedzielę o godz. 17. Klub organizuje wyjazd dla Kibiców. Szczegóły na profilu Klubu na Facebooku.

Źródło: SPS Chrobry Głogów