Będą bezpłatne szczepienia

W tym roku w Głogowie kontynuowane będą szczepienia dla seniorów przeciwko grypie oraz szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Zobacz kto może skorzystać z programów.
bezpłatne szczepienia program zdrowotny Głogów

W kwietniu ogłoszone zostaną konkursy, które wyłonią realizatorów programów zdrowotnych dla głogowian. Chodzi o szczepienia przeciw grypie 65+ oraz profilaktykę zakażeń  wirusami brodawczaka ludzkiego HPV.

To jest kontynuacja programów, które są realizowane w Głogowie już od kilku lat. W tym roku w budżecie miejskim na szczepienia dla seniorów  zarezerwowano 55 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przeciwko grypie zaszczepiło się 356 osób. Z programu mogą skorzystać osoby, które ukończyły 65 rok życia.

Drugim programem zdrowotnym objęte są wszystkie 14-letnie dziewczynki z terenu Gminy Miejskiej Głogów. Na szczepienia, które mają zapobiegać zakażeniom wirusami brodawczaka ludzkiego HPV zaplanowano w tym roku 100 tysięcy złotych. Wirus HPV może wywołać raka szyjki macicy – który jest drugim, co do częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet.