Treningi do Crossu Małego Straceńca!

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, w Głogowie odbędzie się Cross Małego Straceńca. Już niebawem zaczynają się treningi mające przygotować najmłodszych do tego wyzwania!
Plakat zapowiadający trening Crossu Małego Straceńca

Już w najbliższą sobotę (23 marca) zaczyna się pierwszy z treningów do Crossu Małego Straceńca. Cotygodniowe treningi są połączone z edukacją ekologiczną najmłodszych i nauką o tolerancji dla osób chorych i niepełnosprawnych.

  • Trening Żółty („Kolorowa skarpetka”) nastawiony jest na zwrócenie uwagi na problemy ludzi z zespołem Downa.
  • Trening Niebieski („Autyzm razem, nie obok”) poświęcony będzie działaniom w zakresie budowania tolerancji i zrozumienia dla ludzi żyjących ze spektrum autyzmu.
  • Na Treningu Zielonym („Żyj zdrowo i sportowo”) poruszony zostanie temat ekologii – tego, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od zielonego świata, jak bardzo jest nam potrzebny i jak szybko możemy go zniszczyć.
  • Trening Czerwony („Kiedy jesteśmy razem, zwyciężamy”) poświęcony będzie budowaniu poczucia wspólnoty i wzajemnej odpowiedzialności w grupie rówieśniczej.

Dzieciaki po każdym treningu otrzymają certyfikat uczestnictwa. Za uzbieranie co najmniej 4 certyfikatów otrzymają Dyplom Uczestnictwa od Jerzego Górskiego. Będzie on wręczany przed biegiem Małego Straceńca 28 kwietnia 2019r.

Ponadto 20 kwietnia odbędzie się Kolorowa Integracja Międzypokoleniowe Aktywności, czyli kolejna edycja przedsięwzięcia organizowanego przez Jerzego Górskiego, które ma na celu łączenie rodzin poprzez aktywności sportowe oraz wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Cross Straceńców zaprasza na trening ŻÓŁTY!
Górków, sobota 23 marca, godz. 16:00.

Źródło: Cross Straceńców